BC Rm. Vâlcea a pierdut la Otopeni

luni, 15 octombrie 2007

Al doilea eşec consecutiv pentru gruparea bosniacului Seleskovic,

• în etapa viitoare, la Rm. Vâlcea vine ASESOFT

Chiar dacă, după eşecul din runda trecută, acasă cu Dinamo Bucureşti, gruparea bosniacului Seleskovic îşi punea speranţe mari într-un rezultat bun la Otopeni, din păcate pentru formaţia patronată de Nicu Enache n-a fost deloc aşa, vâlcenii bifând astfel cel de-al doilea eşec consecutiv. De altfel, vâlcenii n-au început prea bine acest meci, astfel că CS Otopeni câştigă primul sfert la o diferenţă mare, 26-12. Sfertul secund este însă la vâlcenilor care se apropie la trei puncte, astfel că se intră la cabine cu un avantaj minim pentru gazde, 35-32. Sfertul trei este al gazdelor, care câştigă cu 17-11 şi se face, la general, 52-44. deşi au încercat să mai revină în ultimul sfert, vâlcenii n-au mai reuşit, deşi ultimul mitan a fost al lor, 17-15. finalmente a fost însă 67-59 pentru CS Otopeni, iar vâlcenii se gândesc acum la faptul că la sfârşitul săptămânii în Polivalentă va veni campioana absolută a baschetului românesc din ultimii ani, ASESOFT Ploieşti. Partida de la Otopeni a fost condusă de trioul de arbitri format din Gabriel Ronceanu, Ciprian Câmpeanu şi Cosmin Prişca, Ion Constantin fiind observator din partea FR Baschet.