|miercuri, martie 3, 2021
  • Follow Us!

Lista candidatilor PD la Parlamentul European 

Lista candidatilor PD la Parlamentul European

 

Lista candidatilor Partidului Democrat la alegerile pentru Parlamentul European – 25 noiembrie 2007

1. Frunzaverde Sorin, vicepresedinte PD, născut la 26.04.1960, regiunea Vest, inginer

2. Anastase Roberta Alma, născută la 27.03 1976, regiunea Sud – Muntenia, sociolog

3. Filip Petru, născut la 23.01.1955, regiunea nord – vest, inginer

4. Iacob-Ridzi Monica, născuta la 30.06.1977, regiunea Vest, economist, jurist

5. Marinescu Marian Jean , născut la 11.08.1952, regiunea Sud – Vest Oltenia, inginer

6. Petre Maria, născuta la 15.08.1951, regiunea Sud – Muntenia, economist

7. Niculescu Rares Lucian, născut la 29.08.1976, regiunea Nord – vest, politolog

8. Zlotea Marian, născut la 30.06.1971, Bucureşti, economist

9. David Dragos Florin, 29.04.1968, regiunea Centru, inginer

10. Popa Mihaela, născuta la 28.08.1961, regiunea Nord – Est, profesor

11. Dumitriu Constantin, născut la 07.11.1971, regiunea Sud – Est, jurist

12. Bulzesc Nicodim Aurelian, născut la 22.01.1955, regiunea Vest, inginer

13. Bodu Sebastian Valentin, născut la 07.12.1970, Bucureşti, jurist

14. Rus Flaviu Calin, născut la 05.07.1970, regiunea Nord – Vest, psiholog

15. Manole Adrian, născut la 06.06.1957, regiunea Sud – Est, inginer

16. Matula Iosif, născut la 23.08.1958, regiunea Vest, inginer

17. Radulescu Romeo, născut la 22.11.1972, regiunea Sud – Vest Muntenia, inginer

18. Chirita Calin Catalin, născut la 18.12.1954, Bucureşti, inginer

19. Dumitrel Ion, născut la 23.03.1958, regiunea Centru, inginer

20. Nazare Alexandru, născut la 25.06.1980, Bucureşti, politolog

21. Hambasan Ioan Lucian, născut la 11.01.1976, regiunea Centru, economist

22. Viman Vasile, născut la 23.10.1946, regiunea Nord – Vest, profesor

23. Ivan Marius Bogdan, născut la 02.07.1978, regiunea Sud- Muntenia, jurist

24. Carja Gheorge, născut la 22.04.1948, regiunea Nord – Est, profesor

25. Hrebenciuc Florin Alexandru, născut la 02.03.1980, regiunea Nord – Est, inginer

26. Iona Raluca Daniela, născuta la 06.05.1971, regiunea Sud – Est, medic

27. Varlan Georgeta Luminita, născuta la 11.02.1959, regiunea Nord – Est, profesor

28. Antonescu Elena Oana, născuta la 30.12.1973, regiunea Sud – Muntenia, avocat

29. Glavan Constantin Catalin, născut la 22.12.1974, regiunea Sud – Vest Muntenia,

economist

30. Mocanu Adrian Teodor, născut la 29.12.1976, regiunea Sud- Est, avocat

31. Petrescu Cristian, născut la 31.03.1971, Bucureşti, profesor

32. Costea Simion, născut la 03.12.1972, regiunea Centru, conferentiar universitar

33. Gheoghita Florin Ioan, născut la 11.01.1976, regiunea Nord – Est, inginer

34. Cruceanu Cristina Roxana, născuta la 24.12.1981, Bucureşti, jurist

35. Mande Daniel, născut la 19.12.1975, Bucureşti, jurist

36. Musat Emil, născut la 27.11.1972, regiunea Sud – Muntenia, jurist

37. Patica Iuliana, născuta la 14.04.1975, Bucureşti, medic

38. Chiriac Aurelian, născut la 19.17.1973, regiunea Sud – Est, economist

39. Miroseanu Liviu Alexandru, născut la 16.02.1969, regiunea Nord – Est, inginer

40. Tatu Gheorghe, născut la 11.03.1941, regiunea Centru, medic veterinar

41. Gliga Raluca Mariana, născuta la 02.09.1981, Bucureşti, jurist

42. Chircu Doinita Mariana, născuta la 13.08.1960, regiunea Sud – Vest, cadru didactic

43. Abrudan Ioan, născut la 03.06.1956, regiunea Nord – Vest, profesor

44. Male Dorin, născut la 27.01.1967, regiunea Centru, inginer

45. Enache Sorin, născut la 18.05.1962, regiunea Sud – Est, economist

Leave a Response