Victorie în derby-ul de la Lupeni

duminică, 23 septembrie 2007

Ne menţinem în lupta pentru promovare

• CSM Rm. Vâlcea a revenit pe primul loc

Deşi nu au jucat prea bine în meciul de pe Arena Hidroelectra, cu FC Bihor, „Municipalii” au făcut un meci perfect în Valea Jiului, acolo unde nu câştigă oricine. Trupa antrenată de Marian Bondrea a reuşit să câştige cu două goluri marcate în ambele reprize. Mai întâi a deschisa scorul Cercel, pentru ca abia introdus în teren, tânărul Vlăduţi să puncteze în minutul 86 şi să închidă tabela: 2-0 pentru Vâlcea. Cu această reuşită, gruparea vâlceană revine pe prima poziţie a clasamentului, la două puncte în faţa celor de la Mureşul Deva şi FC Argeş, ocupantele poziţiilor 2 şi 3. Etapa viitoare, CSM-ul revine, după o absenţă de circa un an, pe Stadionul Municipal din Zăvoi, pentru meciul cu Poli II Timişoara, grupare ce nu a strâns decât 4 puncte în cele şase partide disputate, fiind acum pe penultimul loc în clasamentul Seriei B2.