|luni, septembrie 26, 2022
  • Follow Us!

Daniel Stana a semnat cu CSM Vâlcea 

stana csm valcea

Conducerea CSM Vâlcea a anunțat astăzi că a perfectat transferul mijlocaşulio Daniel Ionel Stana, ultima dată la fosta campioană a României, CFR Cluj. „Daniel s-a născut pe 2 decembrie 1982, la Balş, şi este un fotbalist polivalent, poate juca mijlocaş stânga sau mijlocaş central, dar se poate adapta şi pe alt post. Este un bun coordonator, intră lejer în combinaţii şi de multe ori îi pune în avantaj pe atacanţi cu pase decisive. Stana are la activ 33 de meciuri şi cinci goluri în primul eşalon şi 158 de partide şi şapte goluri în Liga a II-a. A jucat pentru echipe de tradiţie ale fotbalului românesc: FC Naţional Bucureşti, Petrolul Ploieşti, FC Argeş Piteşti, Rocar Bucureşti, Minerul Motru, Ceahlăul Piatra Neamţ şi CS Otopeni şi este cotat în acest moment de site-urile de profil la 264.000 de euro”, așa „sună” descrierea jucătorului de pe site-ul oficial al grupării din Zăvoi.

„Daniel a ajuns în cantonamentul echipei noastre marţi seara şi în această dimineaţă a semnat un contract valabil pentru un sezon, cu drept de prelungire pe încă unul. Este un fotbalist experimentat care ne poate ajuta mult. Am fost în negocieri cu el de câteva săptămâni și mă bucur că a ales să joace la echipa noastră. Este un jucător de caracter şi va aduce un mare plus echipei la mijlocul terenului. Sunt sigur că nu va avea probleme în a se acomoda şi integra rapid în echipă”, a declarat managerul general al CSM Vâlcea, Lucian Munteanu.
Oficialii olteni au renunțat în schimb la serviciile brazilienilor Orlando Da Costa şi Romero Casinhas. (gds.ro)

Leave a Response