Averea imobiliară a primarului din Titești, Cătălin Daneș, cuprinde patru terenuri agricole în localitatea de domiciliu în suprafață totală de peste 20.000 mp primite drept „moștenire”, plus cele trei locuințe (două apartamente și o casă). Edilul Daneș are bani la bănci sau alte plasamente în sumă de 100.000 lei, iar în 2022, a încasat suma de 60.000 lei din salariile de primar al comunei Titești. Conform concluziilor Curții de Conturi, Primăria Titești nu a procedat întotdeauna la transmiterea în Sistemul Electronic de Achiziții Publice a notificărilor cu privire la achizițiile directe efectuate, la termenul trimestrial, în perioada anilor 2018-2019. Primăria a efectuat plăți în sumă totală de 50.000 lei pentru lucrări de investiții și reparații curente neexecutate, la care se adaugă accesorii în sumă de 8.000 lei.
Web Design by DowMedia