” CJPC VÂLCEA a efectuat acțiuni de control în cele două locații Kaufland din municipiul Râmnicu Valcea. Au fost încheiate două procese verbale de constatare a contravențiilor prin care s-au aplicat două amenzi în valoare de 8000 lei și un avertisment. Inspectorii au dispus măsuri de oprire temporara a prestării serviciilor și de oprire definitivă de la utilizare si comercializare materie primă și produse in valoare de peste 2000 lei, la o unitate Kaufland Grill.
Deficiente: folosirea unor agregate frigorifice neigienizate corespunzător, cu ventilatoarele din interior cu depuneri de praf și mizerie; depozitarea produselor alimentare în lăzi de plastic necurățate, cu urme de grasime; conditii igienico-sanitare necorespunzătoare:paviment murdar, acoperit cu cartoane îmbibate în ulei, colectarea necorespunzătoare a deșeurilor în saci de plastic agățați de mobilier si in cutii de carton fara capac, prezenta muștelor, în blocul alimentar, atât în încăpere cât și pe preparate; folosirea unor produse alimentare fără a avea menționata data deschiderii si valabilitatea dupa deschidere. În urma verificărilor măsurilor dispuse s-a constatat faptul că deficiențele au fost remefiate” – menționează Protecția Consumatorului într-un comunicat de presă.
![](https://i0.wp.com/www.gazetavalceana.ro/wp-content/uploads/2023/10/1904dfb8-405b-491a-81d3-d2c543c56201-150x150.jpeg?resize=150%2C150&ssl=1)
![](https://i0.wp.com/www.gazetavalceana.ro/wp-content/uploads/2023/10/e6311f45-29ad-4753-8560-84eafd8adf9b-150x150.jpeg?resize=150%2C150&ssl=1)
![](https://i0.wp.com/www.gazetavalceana.ro/wp-content/uploads/2023/10/9bd92923-3a35-43f1-b85b-a656c3000390-150x150.jpeg?resize=150%2C150&ssl=1)
![](https://i0.wp.com/www.gazetavalceana.ro/wp-content/uploads/2023/10/87899450-f9aa-4b77-8121-a66383520f33-150x150.jpeg?resize=150%2C150&ssl=1)
![](https://i0.wp.com/www.gazetavalceana.ro/wp-content/uploads/2023/10/9059bd26-3e0c-4567-a54d-0fde46af65c1-150x150.jpeg?resize=150%2C150&ssl=1)
![](https://i0.wp.com/www.gazetavalceana.ro/wp-content/uploads/2023/10/2f03b12d-2e9f-41d1-8fed-060da493965f-150x150.jpeg?resize=150%2C150&ssl=1)
![](https://i0.wp.com/www.gazetavalceana.ro/wp-content/uploads/2023/10/42ef5405-70d0-4acf-a69e-297bcc4f9952-150x150.jpeg?resize=150%2C150&ssl=1)
![](https://i0.wp.com/www.gazetavalceana.ro/wp-content/uploads/2023/10/ab8e416d-54f3-4e19-9a7a-397f25958095-150x150.jpeg?resize=150%2C150&ssl=1)
![](https://i0.wp.com/www.gazetavalceana.ro/wp-content/uploads/2023/10/2e001056-8fa3-4b5d-9273-ebbcd37f8fe9-150x150.jpeg?resize=150%2C150&ssl=1)
Daca se adevereste asa ceva , cosmelia trebuie inchisa pe veci. Cit despre inselat sint campioni absoluti. Pina si cintarele lor ii devoaleaza pentru ca , cele de la galantar arata mult mai mult decit cele unde se efectueaza plata.
Bai , voi sinteti nemti , sau nesimtiti?
Sa va fie rusine daca ati ajuns sa furati de la cei care primesc 25% din salariul unui german. La bulau cu voi si pe centura , firati ai dracului de jeguri.