Victorie adusă de cei mai experimentaţi jucători

luni, 19 martie 2007

Someş Gaz Beclean - FC Oltchim 1-2

Chiar dacă Someş Gaz Beclean este o echipă condamnată la retrogradare, evenimentele petrecute în ultimele luni la trupa năsăudeană demonstrează că, până-n vară, această grupare va obţine şi victoriile ce îi lipsesc acum în campioant. Ardelenii şi-au dorit ca primul lor succes să se producă la meciul cu Oltchim, însă experimentatul Adi Glăvan a deschis scorul în minutul 7 şi din acel moment se ştia echipa mai bună pe teren. Chiar dacă Rusu a restabilit egalitatea marcând pentru gazde, la pauză tot vâlcenii erau în avantaj, pentru că Tică Negrescu, alt fotbalist experimentat din lotul echipei Oltchim, a marcat pentru 2-1. În repriza a doua, cu toate că echipa gazdă a făcut tot posibilul să egaleze, iar pe contre vâlcenii puteau să mai înscrie, nimeni n-a izbutit să marcheze, astfel că scorul final a fost cel stabilit în prima repriză.