Constantin Rădulescu: ”Încheiem etapele zonale ale Festivalului Colindului Vâlcean în Țara Loviștei – locul unde întâlnim colindul de ceată bărbătească, inclus în Patrimoniul Unesco”

joi, 11 decembrie 2025
Țara Loviștei, în colind…Urmează Gala Festivalului!
Încheiem etapele zonale ale Festivalului Colindului Vâlcean în Țara Loviștei – locul unde întâlnim colindul de ceată bărbătească, inclus în Patrimoniul Unesco.
Bucuroși de gazde primitoare la Racovița, dar și de tineri dornici să ne colinde.
Sunt foarte mândru și mulțumit să văd atât de mulți tineri pe scenă, semn bun pentru evoluția festivalului nostru, care a ajuns anul acesta la a zecea ediție. Felicitări tuturor pentru spectacolul oferit!
Apreciez strădania dascălilor, a primarilor și a tuturor celor care sunt alături de acești tineri frumoși, care ieri au venit în colind în nordul județului.
Vineri, 12 decembrie, este ziua cea mare: Gala Festivalului Colindului Vâlcean! 
Vă așteptăm, la Sala Traian, alături de Fuego și de colindătorii noștri talentați, să ne bucurăm împreună de frumusețea sărbătorilor de iarnă și de colindul autentic românesc.
Începem să colindăm de la ora 17.00!
Constantin Rădulescu, Președintele Consiliului Județean Vâlcea

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.

Ultimele stiri

  • © 2025 Ziarul de Valcea. Toate drepturile rezervate.

    Web Design by DowMedia

    Ne gasiti si pe