Performanță extraordinară a echipei de fotbal SCM Râmnicu Vâlcea

duminică, 1 septembrie 2024

Performanță extraordinară a echipei de fotbal SCM Râmnicu Vâlcea, care s-a calificat în grupele principale ale Cupei României! Marți, a avut loc meciul dintre CS Minaur Baia Mare și SCM Râmnicu Vâlcea, terminat scor 2-3. Bogdan Rusu, care şi-a dovedit din plin valoarea şi utilitatea în jocurile de până acum, a realizat dubla în minutul 88, după o centrare a lui lana. Echipa din Zăvoi este în primele 24 de formaţii ale ţării în această competiţie. Vor fi formate patru grupe a câte şase echipe. Fiecare formaţie va juca trei meciuri în această fază. Dacă „municipalii” vor avea pe teren propriu o adversară puternică din prima ligă, iar televiziunea şi FRF decid ca jocul să se dispute în nocturnă şi SCM nu-şi va permite să asigure un sistem adecvat, doar atunci partida poate fi mutată pe un alt teren. Meciurile din grupele Cupei României se vor juca pe 30 octombrie, 4 decembrie şi 18 decembrie. Primele două clasate din fiecare grupă se vor califica în sferturile competiţiei.