|marți, octombrie 20, 2020
  • Follow Us!

Noii primari din judetul Valcea! 

f_350_200_16777215_00_images_banner1_alegeri_partiale_valcea

Rezultate (27 sept 2020)

Primari Vâlcea: PNL -47, PSD 36, PER -5, 1 Independent. Preşedinte CJ Vâlcea – PSD, Constantin Radulescu

Alunu – PSD, Cristian Birăruţi
Amărăști – PNL Adrian Cătană îl învinge pe Drăghici PSD
Bărbătești – PSD, Constantin Banacu
Berislăvești – PSD, Nicolae Popescu
Boișoara – PNL Mihai Săndulache
Budești – PNL – Ionel Vladulescu
Bujoreni – PNL – George Gingu
Bunești – PSD Viorel Radi
Câineni – PNL Ion Nicolae
Cernișoara – PER Dumitru Ciorâcă primar nou
Copăceni – PSD Tironel Tâmplărescu
Costești .- PSD Toma Peştereanu
Crețeni – PER Constantin Catrina îl învinge pe Ion Spârleanu PSD
Dăești – PNL George Popolan
Dănicei – PNL Dumitru Pirneci
Diculești – PNL Armand Cupăreanu
Drăgoești – PNL Gheorghe Melente
Fârtățești – PNL, Nicolae Voicescu
Făurești – PNL Marius Irimia
Frâncești – PNL Daniel Paraschiv
Galicea PSD Florin Mărăcine.
Ghioroiu – PNL Silviu Predescu
Glăvile – PSD Iustin Duicu
Golești – PNL Adrian Mitrache primar nou
Grădiștea – PNL Ilie Boiangiu
Gușoeni – PSD Nicolae Concioiu
Ionești .- Neagoe independent
Lăcusteni PSD Cosmin Bocşaru
Lădești PSD Nicolae Iordache îl învinge pe liberalul Ion Lixandru
Laloșu – PSD Adrian Ruja învinge pe liberalul Nicu Constantin
Lăpușata – PNL Nicolae Joiţa
Livezi – PSD, Ştefan Verdeş
Lungești PNL Tiberiu Costea
Măciuca PNL Mugurel Mărcoianu
Mădulari PSD Daniel Dimulescu
Mălaia – PSD Gheorghe Dinculescu îl învinge pe liberalul Gabriel Ţolea
Măldărești PNL Bociog
Mateești PSD Cosmin Angelescu primar nou
Mihăești PNL Constantin Bârzăgeanu
Milcoiu PNL Daniel Muşat
Mitrofani PSD Coada îl învinge pe Răspopescu PNL
Muereasca PNL Ion Ungureanu
Nicolae Bălcescu PNL Landor Moşteanu
Olanu – PNL Gheorghe Anghel
Orlești PNL Constantin Cârstina
Oteșani PNL Mircea Oprişor
Păușești PER, Cătălin Avan
Păușești-Măglași PNL Alexandru Dediu
Perișani PNL Ion Sandu
Pesceana PSD Ion Vasile
Pietrari PNL Nicolae Moraru
Popești – PSD Aurora Măgura
Prundeni – PSD Cristina Munteanu
Racovița – PSD Ionel Iliescu o învinge pe liberala Sonia Iliescu
Roești – PSD Gheorghe Drăghici
Roșiile – PNL Constantin Dumitru primar nou
Runcu – PER Vasile Stoica
Sălătrucel PNL Dorel Ancuţa îl învinge pe social-democratul Nicolae Sima
Scundu – PSD Dumitru Blejan
Sinești – PNL Cristian Buican
Șirineasa – PSD Ion Bebe Streinu
Slătioara – PSD Sorin Romcescu
Stănești – PNL Ionel Michiu
Ștefănești PSD Uţa, primar nou
Stoenești PNL Gheorghe Dumbravă
Stoilești PSD Florin Ionescu
Stroești PNL Toma Ciolacu
Șușani – PNL Tudor Constantin Daniel
Sutești – PNL Alin Dumbravă o învinge pe social-democrata Carmen Lixandru
Tetoiu PSD Viorel Herascu, îl invinge pe liberalul Lucian Antonie
Titești PNL Cătălin Daneş
Tomșani PNL Nicolae Andrei îl invinge pe social-democratul Dumitru Pearcu
Vaideeni PSD Daniel Băluţă
Valea Mare PNL Gabriel Niţă îl învinge pe Constantin Briceag PSD
Vlădești PSD, Adrian Cosac
Voicești PNL Florian Vătafu
Voineasa PSD Gabriel Năstasescu
Zătreni PNL Constantin Liţoiu
Râmnicu Vâlcea – PER Mircia Gutău
Drăgăşani – PSD Cristian Nedelcu
Horezu PSD – Nicolae Sărdărescu
Băbeni PSD Stefan Bogdan
Călimăneşti – PNL Florinel Constantinescu
Brezoi PNL Robert Schell
Olăneşti – PSD Sorin Vasilache
Govora – PNL Mihai Mateescu
Berbesti – PNL Milorad Cumpănăşoi
Bălceşti PNL Constantin Aleca
Ocnele Mari . PSD, Remus Sasu îl invinge pe liberalul Mihai Pătru

Sursa: ramnicuvalceaweek.ro

Leave a Response