ÎN DIRECT la Digi Sport 1, UTA Bătrâna Doamnă a câştigat cu 1-0 pe terenul lui CSM Râmnicu Vâlcea, în etapa a 20-a. Astfel, arădenii au legat şapte etape fără înfrângere - o remiză şi şase victorii - menționează digisport.ro

UTA a început mai bine, cu bara lui Călin Cristea. Până la pauză, Căbuz i-a salvat în trei rânduri pe vâlceni. Denis Dumitraşcu a ratat o ocazie mare pentru gazde la începutul reprizei secunde, iar arădenii au fost cei care au deschis scorul. Defensiva oltenilor a fost învinsă de Copil după o fază fixă, iar meciul s-a terminat cu scorul de 1-0 pentru UTA.

Echipele de start:

CSM Rm. Vâlcea: Căbuz - Samson, Pîrvulescu, C. Munteanu, D. Dumitraşcu, C. Cristea, D. Stana, O. Vasile, A. Cîrstea, Geantă, Dina
Antrenor: Ionel Gane

UTA: Miron - Polgar, Gligor, A. Manea, Copaci - Andor, Chindriş, I. Tănase, D. Copil - A. Petre, Curtuiuş
Antrenor: Laurențiu Roșu