HCM Râmnicu Vâlcea dispută în turneul de la Ploiești, primele jocuri amicale din această vară

joi, 11 august 2016

HCM Râmnicu Vâlcea dispută în turneul de la Ploiești, primele jocuri amicale din această varăEchipa feminină de handbal, HCM Râmnicu Vâlcea participă în perioada 11-13 august, la un turneu de pregătire la Ploiești, acolo unde va disputa trei jocuri amicale, primele din această vară.
Alături de formația noastră, pregătită de către antrenorii Constantin Ștefan, Maria Duca și Nicoleta Lazăr, la turneul de la Ploiești mai sunt prezente alte trei echipe din Liga Națională: CSM Ploiești, Unirea Slobozia și Măgura Cisnădie. Ulterior, echipa noastră, HCM Râmnicu Vâlcea va mai participa la două turnee de pregătire, la Craiova (19-21 august) şi Cluj (24-26 august). Noua ediție a Ligii Naționale va începe pe 11 august, când HCM va juca în Sala Sporturilor Traian din Râmnicu Vâlcea cu U Cluj.
În această vară, clubul nostru a perfectat șapte transferuri, după cum urmează: Petra Blazek, Ines Khouildi (ambele venite de la Molde HK), Andrea Beleska (Metalurg Skopje), Elaine Barbosa (Nykřbing), Nicoleta Safta (Alba Sebeş), Maria Gavrilă şi Cristina Florica (ambele de la SCM Craiova). Obiectivul echipei noastre în noua ediție a Ligii Naționale este clasarea pe locurile 5-7.

 

Vă atașăm lotul actual al formației HCM Râmnicu Vâlcea, dar și programul turneului de la Ploiești.

 

Lot actual HCM Râmnicu Vâlcea:

 

Portari: Petra Blazek, Daniela Vălean,
Extreme: Ana Maria Simion, Hermina Stoicănescu, Cristina Florica
Interi: Andreea Adespii, Andrea Beleska, Ines Khouildi,
Centri: Ani Senocico, Maria Gavrilă,
Pivoţi: Elaine Barbosa, Florentina Craiu, Nicoleta Safta
Antrenori: Constantin Ștefan (Master coach), Maria Duca(secund), Nicoleta Lazăr (antrenor cu portarii)

 

Programul Cupei „CSM Ploieşti”:
Joi, ora 16.00: CSM Unirea Slobozia – CS Măgura Cisnădie
Joi, ora 18.00: CSM Ploieşti – HCM Râmnicu Vâlcea

 

Vineri, ora 14.00: CSM Unirea Slobozia – HCM Râmnicu Vâlcea
Vineri, ora 16.00: CSM Ploieşti – CS Măgura Cisnădie
Sâmbătă, ora 10.00: CS Măgura Cisnădie – HCM Râmnicu Vâlcea
Sâmbătă, ora 12.00: CSM Ploieşti – CSM Unirea Slobozia


Marian Joița-președinte HCM Râmnicu Vâlcea

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.

Ultimele stiri

  • PUBLICITATE

  • PARTENERI MEDIA

  • © 2024 Ziarul de Valcea. Toate drepturile rezervate.

    Web Design by DowMedia

    Ne gasiti si pe