CSM Vâlcea a pierdut în faţa CS Mioveni

luni, 17 noiembrie 2014

CSM Vâlcea nu a reuşit să lege al doilea rezultat pozitiv consecutiv şi a pierdut sâmbtă, pe stadionul „Nicolae Dobrin” din Piteşti, în faţa echipei CS Mioveni, scor 1-2, într-un meci din cadrul rundei a 13-a din Liga a II-a, seria 2. Gazdele au deschis scorul prin Gălan (’65 – penalti), Codin a egalat în minutul 90, dar Răuţă a stabilit rezultatul final în prelungiri (’90+2).

Mioveni: O. Popescu – Negoiţă, Calvin, B. Stoica, C. Stan – Răuţă, Biceanu, Gălan (’80, Dragalina) – Mazilu (’70, A. Popa), Năstăsie, Ayza (’68, Mârzeanu). Claudiu Niculescu.

CSM Vâlcea: Fejer – Samson, I. Stoica, Ct. Pîrvulescu, Briceag – L. Iordache (’75, Stancu), Vl. Munteanu – Ad. Popa, Calcan, B. Geantă (’80, Câju) – Nkongue. Antrenor: Alexandru Pelici.

Cartonaş roşu: Năstăsie ’90+3.

Au arbitrat: Adrian Ilyeş – Daniel Hulubei, Andrei Alexandru Roman.