Cristina Neagu joacă în finala Ligii Campionilor la handbal feminin!

duminică, 4 mai 2014
Campioana Muntenegrului, Buducnost Podgorica, la care evoluează şi interul Cristina Neagu, s-a calificat în finala "Final Four" şi va juca, astăzi, 4 mai 2014, finala Ligii Campionilor la handbal feminine în faţa deţinătoarei trofeului, formaţia maghiară ETO Gyor.Cristina Neagu a marcat şase goluri pentru Buducnost în meciul pe care echipa sa l-a câştigat greu, cu 22-20, după prelungiri, în faţa lui Vardar Skopje.

Cristina Neagu, care în 2010 a fost declarată cea mai bună handbalistă din lume, este o jucătoare de bază la Buducnost, lucru evidenţiat şi de timpul petrecut de aceasta pe teren în semifinala cu Vardar Skopje: 63,47 de minute din 70 totale, asta în condiţiile în care românca a primit şi o eliminare de două minute.

În finala Ligii Campionilor, Buducnost va juca împotriva echipei maghiare ETO Audi Gyor, care s-a impus cu scorul de 29-26, după un meci nu foarte bun, în faţa danezelor de la FC Midtjylland.

Programul de azi:

Finala mică: Vardar Skopje - FC Midtjylland (15.30, Digi Sport 3, Dolce Sport 2)
Finala mare: Buducnost - ETO Gyor (18.00, Digi Sport 3, Dolce Sport 2)