|joi, octombrie 28, 2021
  • Follow Us!

Oameni de valoare şi lichele pe listele partidelor politice la Vâlcea 

• S-a declanşat bătălia electorală!

Oameni de valoare şi lichele pe listele partidelor politice la Vâlcea

“Ziarul de VâlceaÔÇ£ le prezintă vâlcenilor listele de candidaţi la Consiliul Judeţean Vâlcea şi la Consiliul Local Râmnicu Vâlcea ale principalelor partide din judeţul Vâlcea:

“ÎnviatulÔÇ£ Pistol (Damila), loc eligibil la Consiliul Judeţean

Candidaturi USL Vâlcea la Consiliul Judeţean: Ion Cîlea – inginer, Dumitru Persu – economist, Ilie Fârtat – economist, Constantin Rădulescu – economist, Gheorghe Folea – medic, Constantin Pârvu – tehnician, Mihaela Andreianu – economist, Remus Grigorescu – economist, Victor Popescu – inginer, Alexandru Oproaica – inginer, Bogdan Pistol – economist, Victor Marin – economist, Mircea Poenaru – inginer, Adrian Buşu – jurist, Victor Stănculescu – jurist, Ioana Liţă – economist, Gheorghe Păsat – inginer, Ion Belciu – economist, Adam Jinaru – inginer, Aurelian Cîrstea – profesor, Dumitru Tărăşenie – economist, Dumitru Gery Buşe – inginer economist, Claudia Militaru – jurist, Laurenţiu Popa – inginer.

Ștefan Prală, new-entry pe lista PDL

Candidaturi PDL la Consiliul Judeţean: Dorel Jurcan – senator, Romeo Rădulescu – primar, Romulus Bulacu – vicepreşedinte CJ Vâlcea, Ștefan Prală – director Hidroserv SA Râmnicu Vâlcea, Iuliana Moise – şef reprezentanţă RAR Vâlcea, Aurel Simion – director SC AviGiis SRL, Remus Petrescu – economist, Alina Lupu – specialist relaţii publice la Apavil, Gheorghe Vieru – profesor, Ion Oprescu – director Romsilva Vâlcea, Gabriel Tomescu – preşedinte ConsumCoop.

Deputatul Mazilu, locomotiva UNPR

Pe lista UNPR, pe primul loc se află deputatul Constantin Mazilu, veritabilă locomotivă electorală a uneperiştilor, locul II este ocupat de candidatul la preşedinţia CJ, avocatul Petre Grigore. Pe listă se mai regăsesc nume ca: Doru Filip, Ion Gherghie din Slătioara, dr. Ilie Petrescu, Eusebiu Veţeleanu, Mircea Stănculescu etc.

Amza şi Cocoş, valori pesediste

Listă candidaţi USL la Consiliul Local al municipiului Râmnicu Vâlcea: Ion Matei PSD, Gheorghe Ioniţă PNL, Gheorghe Mihăilescu PSD, Valeru Amza PSD, Liviu Boban PNL, Adina Dobrete PSD, Eduard Vârlan PNL, Vasile Cocoş PSD, Ion Gherghinaru PSD, Adi Panduraşu PNL, Marin Olteanu PSD, Bogdan Pruteanu PNL, Ion Florescu PNL, Constantin Marinescu PSD, Aurel Fârtat PC, Ion Iorgu PSD 

Traseistul politic Mihai Persu, pe lista PDL

Lista de consilieri locali a PDL pentru alegerile locale din 10 iunie: Romeo Rădulescu, inspectorul şcolar general Gabriela Ene, viceprimarul Cosmin Constantinescu, Grigore Crăciunescu, şeful Inspectoratului în Construcţii Vâlcea – Ion Tudor, traseistul politic Mihai Persu, Maria Bercea (viitoarea fostă şefă a Sucursalei de Protocol Olăneşti), Bogdan Costinescu, Constantin Muşat, Dumitru Chisalom, Spiru Zereş (un ilustru anonim, care se autointitulează ziarist şi director de imagine), Iuliana Ceapă, Gheorghe Mojoiu, Ilie Amza, Alina Tîrlea, Constantin Băzăvan, Cornelia Negre, Bogdan Miţaru, Ștefan Neacşu, Rozin Ceauşescu, Luiza Ion, Bogdan Albăstroiu, Niculina Sima, Florin Bulat, Eugen Iliescu, Florin Mecherel, Mădălina Popescu, Natalia Grigore şi Aurelian Haş.

Fiul cârnăţarului Nuică şi anonimul Catrinescu, pe lista UNPR

Candidaţi ai Uniunii Naţionale pentru Progresul României la Consiliul Local al municipiului Râmnicu Vâlcea: Eusebiu Veţeleanu – director coordonator, Dumitru Țârdea ÔÇô pensionar militar, Maria Bobeanu – asistent medical, Ionuţ Nuică – director comercial la Noil SRL, Mihail Botea – inginer, Gabriel Catrinescu – avocat, Nicolae Stelian – administrator, Ioan Gavrilescu – fostul preşedinte al Clubului Sportiv Oltchim, Maria Preda – director Artroprod SRL, Liliana Gheorghe – asistent medical, Zaharia Ciobanu – jurist.

Leave a Response