Patru echipe luptă pentru locul 2

duminică, 6 mai 2007

Corvinul Hunedoara a învins CSM-ul cu 2-1 şi visează la promovare

la Hunedoara să fie unul greu de câştigat pentru CSM Rm. Vâlcea în condiţiile în care conducerea clubului Corvinul declarase presei din judeţul Hunedoara că, atât timp cât echipa are şanse la promovare, ele vor fi jucate până la capăt. Poate că pornind de la această dorinţă, de a intra în „cărţile promovării“, Corvinul a abordat, încă din start, cu mult curaj, meciul contra elevilor lui Costel Pană. Soarta partidei pare să se fi decis în prima repriză. Vişan a deschis scorul în minutul 2, iar Ambruş l-a majorat în minutul 27, alte 3-4 ocazii de gol ale gazdelor fiind stopate de defensiva bine coordonată de Florin Pampea. La începutul reprizei a doua Moţ a redus din diferenţă, dar a fost insuficient pentru o echipă cu pretenţii de promovare.