Baschetbalistele de la CET Govora au ratat şansa de a prinde un loc pe podium

luni, 5 martie 2007

Olimpia Bucureşti a învins cu 67-38

Meciul de baschet disputat în Bucureşti între fetele antrenate de soţii Mihai şi Antoaneta Toma era extrem de important pentru ambele combatante. Un posibil succes al vâlcencelor de la CET Govora ar fi adus echipa noastră cu şanse mult mai mari în a obţine o spectaculoasă clasare pe podiumul primei divizii la sfârşitul sezonului regulat.
Simţindu-se ameninţate de forţa jucătoarelor de la CET, dar şi de prestaţiile bune imprevizibile pe care le-au reuşit adesea, gazdele au început în forţă şi primul sfert a demonstrat seriozitatea celor de la Olimpia. A fost 20-7, iar sfertul al doilea a aparţinut tot bucureştencelor: 16-6. Şi după pauză tot fetele de la Olimpia au fost la timonă, dar replica CET-ului s-a simţit mai bine, însă ineficient, scorurile ultimelor două sferturi fiind 20-12 şi 11-13.

ICIM Arad - CST Alexandria                                 62-49
Sportul Stud. Omnilogic Bucureşti - Magic Sibiu        69-61
Naţional Iaşi - „U“ MC Cluj-Napoca                          87-94
Municipal Târgovişte - Rapid CFR Marfă Bucureşti  79-61
Someş Tiger Dej - CSM „U“ Oradea                               46-77
Olimpia WB Bucureşti - CET Govora                  67-38