Final de tur cu un nou eşec

joi, 28 decembrie 2006

Baschet masculin

Bucuria accederii echipei de baschet masculin BC CSŞ Rm. Vâlcea în prima divizie a fost urmată de satisfacţia victoriei din disputa cu ICIM Arad, dar a fost urmată de multe insatisfacţii. Efectiv, fiecare etapă disputată apoi a reprezentat câte un eşec şi sunt mici şansele de menţinere pe prima scenă a baschetului românesc. Ultimul meci disputat, în deplasare, la Gaz Metan Mediaş, trebuia să aibă loc la Rm. Vâlcea, dar cele două cluburi s-au înţeles astfel încât partida a avut loc în Ardeal. Medieşenii s-au impus fără probleme cu scorul de 104-75 (pe sferturi: 27-18; 26-23; 15-20 şi 36-14). Aşadar, doar după pauză, în sfertul trei, vâlcenii au fost mai vioi. În rest...

Iată în continuare partidele primei etape din retur, aceasta urmând a avea loc pe 13 ianuarie: