Insuficient doar un sfert de meci!

luni, 20 noiembrie 2006

Baschet masculin

În faţa uneia dintre cele mai bune echipe de baschet masculin din România, am numit aici pe Dinamo Bucureşti, nou-promovata echipă pregătită de Cristi Achim nu putea face faţă şi o victorie a vâlcenilor ar fi fost de domeniul incredibilului. Dinamoviştii au început meciul într-un ritm foarte bun şi după primul sfert era 24-11 pentru bucureşeteni. Chiar dacă la pauză scorul era în avantajul oaspeţilor, totuşi, trebuie remarcat că cel de-al doilea sfert a aparţinut vâlcenilor, care au adunat 22 de puncte, iar Dinamo doar 14. Decişi să nu lase loc emoţiilor în privinţa echipei care se va impune, Dinamo Bucureşti a dominat clar ultimele două sferturi de meci, scorul final fiind BC CSŞ Rm. Vâlcea – Dinamo Bucureşti 63-87. Trupa lui Cristi Achim ocupă o poziţie modestă, în subsolul clasamentului.