Când nu se mai reped la arbitri şi adversari, govorenii se bat între ei!

luni, 13 noiembrie 2006

Liga a IV-a

unul dintre jucători a vrut să-l lovească şi pe Vârtopeanu cu fanionul

La FC Govora nu este linişte şi se pare că această echipă îşi asigură un loc retrogradabil în clasament, toate belelele venind insă din interior. Lipsită de sprijinul primarului Mihai Mateescu, având pe margine în permanenţă doi-trei contestatari şi în teren o serie de „vedete“ care se consideră titulari de drept, la FC Govora a erupt un scandal ciudat sâmbătă. Toate păreau bune şi frumoase la un moment dat, în prima repriză, la scorul de 3-1 pentru FC Govora. La pauză era 3-2 iar unul dintre jucătorii localnici i-a reproşat portarului Ştefăneanu, de fel din Rm. Vâlcea, că a greşit la un gol. S-au schimbat replici dure şi imediat între cei doi a izbucnit bătaia. Arbitrul, deşi a văzut incidentul, i-a lăsat în teren. Finalmente a fost 3-10, oaspeţii învingând lejer şi profitând de dezbinarea govorenilor. Din spusele unui jucător de la Brezoi, fotbalistul Geiculescu a vrut să-l lovească şi pe Dan Vârtopeanu, preşedintele echipei oaspete, dar n-a reuşit.