CSM Râmnicu Vâlcea a eliminat pe Gaz Metan Mediaş din Cupa României

miercuri, 9 septembrie 2015
CSM Râmnicu Vâlcea a învins echipa Gaz Metan Mediaş cu scorul de 2-1 într-un meci din turul V al Cupei României la fotbal. Medias News scrie ca medieşenii au deschis scorul în minutul 59, iar când spre finalul meciului am crezut că suntem calificaţi, în 2 minute am încasat două goluri, astfel medieşenii fiind eliminaţi din Cupa României. Echipele de start: CSM: D. Geantă- Pîrvulescu, D. Dumitraşcu, Bratu, Al. Ionescu, O. Vasile, Piscanu, Iordache, Geantă, Firtulescu, Voinea Gaz Metan Mediaş: Botoşel – Roberto, Vişa, Muth, Al. Munteanu, De Oliveira, Bic, Figliomeni, Răduţ, Ignat CSM Râmnicu Vâlcea – Gaz Metan Mediaş 2-1 Staicu (89), Piscanu (90+2) / Al. Munteanu (59) Brigada de arbitrii: Arbitru: Dumitru Robert George – Sfântu Gheorghe Asistent: Dragoş Bogdan Ioan – Făgăraş Asistent: Cantemir Constantin Mihai – Făgăraş Rezervă: Dumitrache Bogdan – Bucureşti Observator: Cătană Ionel – Motru Observator: Ioniţă Andrei – Bucureşti