Fotbal – CSM Vâlcea - FC Olt Slatina, scor 0-1, într-un joc amical

duminică, 23 februarie 2014

CSM Vâlcea a pierdut sâmbătă, scor 0-1, jocul amical susţinut pe stadionul din Zăvoi, în faţa colegei de serie din Liga a II-a, FC Olt Slatina. Unicul gol al partidei a fost înscris de Anghelina în repriza secundă.

Tehnicianul gazdelor, Claudiu Niculescu, a început meciul cu: Fl. Matache – S. Nwabueze, C. Pârvulescu, I. Stoica, M. Briceag – Ov. Popescu, D. Da Silva – Ad. Popa, B. Geanta, Ch. N’Kongue – An. Creţu. Au mai evoluat: L. Todea, M. Cârstoiu, M. Deaconescu şi Ad. Codin.

La oaspeţi, antrenorul Dan Oprescu a utilizat formula: Mogoşanu – Anghelina, Wallace, Gligor, Cruşoveanu – Bardu, Ignea, Pavel, Bancu – Dobrescu, Cl. Ionescu. Pe parcursul reprizei secunde au mai intrat: Bugiu, Vâlcică, Ivănică, Huţanu, Marincău, Ciobanu, C. Căpăţâna, Cuedan, Fl. Ştefan şi Covalschi.