Încă o înfrângere pentru echipa de handbal HCM Râmnicu Vâlcea

luni, 23 septembrie 2013

Echipa antrenată de Maria Torok Duca a fost învinsă sâmbătă de CSM Bucureşti, scor 29 -30. Handbalistele din Râmnicu Vâlcea au fost conduse chiar şi cu cinci goluri dar au reuşit să reducă din diferenţă la finalul celei de-a doua reprize. Echipa de handbal din Râmnicu Vâlcea ar fi putut câştiga partida dar nenumăratele ratări ale fetelor antrenate de Maria Torok le-au adus un avantaj important bucureştencelor. Handbalistele HCM au reuşit abia la finalul meciului să facă un joc mai bun. După această partidă, Maria Torok Duca nu va schimba prea multe în jocul echipei întrucât se poate baza pe foarte puţine jucătoare cu experienţă din cauza resurselor financiare reduse de care dispune clubul. „ Am început bine meciul, dar fetele n-au avut încredere în forţele lor, iar adversarul a intrat la pauză cu 4 goluri diferenţă. Din păcate, am pierdut şi acest meci. Nu ne putem permite să schimbăm tactica pentru că avem un lot redus. Avem câteva jucătoare care stau pe teren tot meciul, aşa că nu avem ce să schimbăm”, a declarat Maria Torok Duca la finalul partiei. Printre jucătoarele care s-au remarcat şi în acest meci s-au numărat Amalia Busuoiceanu, Janina Luca şi Irina Lazarin.