CSM Ramnicu Valcea a invins FC Bihor

sâmbătă, 14 septembrie 2013

Bihorenii au inceput cum nu se poate mai prost partida iar in minutul 6 incaseaza primul gol la capatul unei actiuni personale a lui Arnautu. Valcenii si-au dublat avantajul in minutul 29 prin golul lui Deaconescu. La pauza, Gheorghe Ghit ii introduce pe teren  Hadar si Ov. Popa in locul lui A. Achim si R.Lukacs. In minutul 61 FC Bihor a ramas in inferioritate numerica dupa ce Sfarlea a incasat al doilea cartonas galben si implicit pe cel rosu. In ultimele 5 minute de joc s-au marcat trei goluri. CSM Ramnicu Valcea a dus scorul la 3-0 in minutul 85 pentru ca un minut mai tarziu sa puncteze bihorenii prin Hadar. In minutul 89 FC Bihor a redus din diferenta prin proaspatul intrat pe teren Z.Lukacs insa pe final nu au reusit sa si egaleze.

„Au fost două reprize diferite. În prima repriză am fost dominați, iar în a doua, chiar dacă am evoluat în 10 oameni, am avut o posesie mai bună și am dominat jocul”, a declarat, la final, antrenorul Gheorghe Ghiț.

CSM Ramnicu Valcea: Matache – Deaconescu, I. Stoica (cpt.), Tătaru, E. Stoica – Bărbulescu, Al.Neagu – Ad. Popa, Negruţ, Briceag – Arnăutu

Rezerve: .A. Popescu – Iancu, Samson, Codin, Cataramă, B. Geantă, Lircă

Antrenor: Cornel Dobre

FC Bihor: Smaranda – Letan, Fl. Lazăr (cpt.), Toca, Lupu – Achim, M. Popa – Ianc, Sfârlea, Bic – R. Lukacs.

Rezerve: Fildan – Ov. Popa, Zs. Lukacs, Hadar, Nichita, Haş, Mintaş

Antrenor: Gheorghe Ghiţ